Showa in het zonnetje

Showa in het zonnetje

Op verzoek van Wiechert van Intakoi Fuit wil ik graag even de aandacht vestigen op deze Showa van Dainichi. Het is bovendien de enige koi die Wiechert tijdens de veiling heeft kunnen aankopen, simpelweg omdat het overige aanbod niet interessant genoeg was in verhouding tot de prijzen.

Misschien toch even overgaan tot wat uitleg wat we bedoelen met de commentaar hierboven "NIET interessant genoeg was in verhouding tot de prijzen." 

Met de opmerking dat het overige aanbod niet interessant genoeg was in verhouding tot de prijzen, bedoelen we vooral dat er tijdens de veiling weinig koi waren waarbij kwaliteit, potentieel en vraagprijs echt in balans lagen.

In zo’n geval verkiezen we bewust om geen compromissen te maken en enkel te kiezen voor een koi die ons volledig kan overtuigen, zowel op vlak van bouw, uitstraling als toekomstperspectief. Deze Showa van Dainichi voldeed wél aan die verwachtingen, en daarom is precies deze koi de enige aankoop geworden.

Niet alleen beschikt deze Showa over een bijzonder evenwichtig patroon, iets wat naar mijn gevoel bij veel aangeboden koi net ontbreekt. Dat spreekt mij enorm aan, omdat ik maar al te vaak vaststel dat koi patronen vertonen met te weinig beni in het achterste gedeelte, een onrustige opbouw van het sumi, of andere onevenwichtigheden die het totaalbeeld verstoren.

Sumi laat zich nu eenmaal moeilijk exact definiëren en ontwikkelt zich vaak nog doorheen de tijd, maar beni is wél een element dat je op waarde kan schatten wanneer het mooi en evenwichtig over de volledige koi is verdeeld. Precies dat is bij deze Showa zonder twijfel het geval, wat voor mij een belangrijk pluspunt vormt in de beoordeling van haar kwaliteit en uitstraling.

Men kan natuurlijk beweren dat patroon niet belangrijk is, maar laat ons eerlijk zijn, dat is bullshit. Patroon is en blijft een essentieel onderdeel van de beoordeling van een koi. Het bepaalt voor een groot stuk de eerste uitstraling en het totaalbeeld.

Dat neemt echter niet weg dat patroon niet altijd het primaire beoordelingspunt hoeft te zijn. In de juiste context moet het worden afgewogen tegenover andere belangrijke factoren zoals body, huidkwaliteit, balans en toekomstpotentieel. Wanneer die elementen sterk aanwezig zijn, kan een minder doorslaggevend patroon perfect verantwoord zijn, maar in dit geval versterken patroon en kwaliteit elkaar juist.

Dit gezegd zijnde wil ik toch nadrukkelijk de aandacht vestigen op de body en de huidkwaliteit van deze Showa. Ik nodig iedereen uit om de video te bekijken en zichzelf te overtuigen van een body die werkelijk alle verbeelding tart, krachtig, volumineus en perfect in verhouding.

Tel daarbij het opkomende sumi, dat zich duidelijk begint af te tekenen en waarvan ik er rotsvast van overtuigd ben dat het nog sterk zal doorbreken, en je komt akelig dicht bij perfectie. Mijn persoonlijke mening, en die durf ik gerust te delen, is dat deze Showa door Wiechert veel te scherp geprijsd wordt. Voor mij is ze zonder twijfel minstens het dubbele waard.

Ik wil ook graag benadrukken dat de getoonde prijzen van alle nieuwe aankopen ‘Japanprijzen’ zijn. Dit betekent dat de uiteindelijke prijzen nog iets kunnen verschuiven, naar boven of naar beneden, zodra de koi in maart definitief bij ons arriveren.

Het zou misschien een goed idee zijn om aan de collega’s voor te stellen om de prijzen over een week of twee te verwijderen. Zo is er nu nog de gelegenheid om de koi aan te kopen of in optie te nemen, en kan na aankomst de koi rustig worden geëvalueerd en eventueel opnieuw geprijsd. Uiteraard is dit helemaal hun beslissing.

Aantal Bezoekers: 406

Laat Een Reactie Achter

1 reactie

Matthijs

Zeer goede showa! Die bouw is echt fantastisch. Huid ziet er ook geweldig uit. Alleen het Sumi is niet goed te beoordelen maar bij Dainichi zal dat ook wel goed komen! 1 bom potentie!


inlove funny surprised sad angry thumbsup yesimage/svg+xml noimage/svg+xml