
2de dag bij de Momotaro veiling
De eerste veiling van Momotaro dit jaar is succesvol afgerond, en het resultaat mag er zijn: twee prachtige Sanke's toegevoegd aan onze collectie.
Vandaag is alweer de laatste veilingdag, en het was een pittige strijd om de koi die op ons verlanglijstje stonden binnen te halen. Wat me opviel, is dat de Aziatische kopers steeds meer oog krijgen voor de toekomst, wat het voor ons moeilijker maakt om nieuwe pareltjes aan te kopen. Toch blijven we trouw aan onze eigen koers en laten we ons niet opjagen. Onze strategie blijft ongewijzigd.
Vandaag had ik nog enkele opdrachten, dus bij aankomst heb ik de koi voor een tweede keer gecheckt. Een indrukwekkende Ginrin Sanke trok mijn aandacht, en hoewel ik fel heb geboden, ging deze helaas aan onze neus voorbij. Voor de winkel was ik op zoek naar een paar mooie Sanke's. Na het succes van gisteren, had ik vandaag nog enkele exemplaren in het vizier. Uiteindelijk wist ik mijn favoriete Sanke te bemachtigen, tot mijn grote verrassing! Deze vis heeft een bijzonder patroon, vooral het hoofdtekening springt eruit met een speelse touch, waarbij duidelijk het Sakai-bloed doorkruist is. Het sumi, vooral op de schouder, is prachtig in balans en zal in ons water alleen maar mooier uitkomen. Neem gerust een kijkje naar het filmpje om deze schoonheid in volle glorie te bewonderen.
Na de lunch heb ik een rondje gelopen op de farm en enkele sfeerbeelden gemaakt. Tijdens mijn wandeling zag ik koi klaargemaakt worden voor verzending. Ik besloot ook een kijkje te nemen bij de 500 m3-vijver om een glimp op te vangen van de koi die we in april hebben aangekocht. Tot mijn vreugde kon ik er enkele spotten, en de vooruitgang die ze hebben geboekt, heeft me echt verrast. Ik kijk ernaar uit om ze in november weer te zien, al hoop ik dat de temperatuur dan gezakt is, want momenteel schommelt het nog rond de 26-29 graden.
Ik had een aantal opdrachten voor vandaag en met aankomst de koi voor de tweede keer gecheckt. Als eerste kwam er ginrin sanke voorbij ik heb gestreden maar helaas mocht het niet baten ik was zelfs over het opgegeven bod heen gegaan maar mocht niet baten. Voor de winkel was ik opzoek naar een aantal sankes doordat we gisteren al aardig geslaagd waren had ik er een aantal in het vizier.
Uit eindelijk heb ik mijn favoriete sanke voor de dag te pakken kunnen krijgen voor mij was het een verrassing en had het niet verwacht. Een heerlijke sanke met een bijzonder patroon. Wat we mooi kunnen zien aan het hoofd dat we het sakai bloed doorgekruist zien. Hoofd tekening mooi speels en het sumi is mooi in balans bekijk de sumi vlek op de schouder eens dit zal in ons water mooi naar elkaar trekken waardoor we een mooie kata plaat zullen zien. Bekijk het filmpje en geniet.
Na de Lunch ben ik even rondgelopen op de farm en heb wat sfeerbeelden gemaakt tijdens mijn Wandeling waren ook koi aan het klaarmaken voor verscheping. Zo ben ik ook even naar de 500 m3 vijver gelopen om een glimp op te vangen van de koi die aangekocht zijn in April jongstleden. Ik heb er een enkel kunnen spotten Ik was verrast met het resultaat van de koi en kan niet wachten tot ik ze in November ze kan aanschouwen, wel hoop ik dat we ze dan wel in november kunnen zien want de tempratuur is hier nog te hoog. Het is momenteel zo rond de 26-29 graden.
Ik heb ook beelden gemaakt van de bekende vijvers:
Na mijn rondje was het tijd om terug te keren naar de veiling, waar de nummers van Grendel Koi aan de beurt waren. Na een aantal mislukte biedingen was het uiteindelijk raak: we wisten een prachtige Sanke met een volle voorbouw te bemachtigen. Stel je eens voor hoe het sumi zich straks ontwikkelt. Bekijk het filmpje en als je interesse hebt, neem gerust contact op met Grendel Koi.
Morgen staat Hiroshima op de planning, waar we foto's en video's zullen maken van de veilingkoi, als alles volgens schema verloopt.
Ik spreek jullie weer morgen.
------------------------------------------------------
Ik weet niet of jullie interesse hebben om mijn reis met mijn kleindochter op te volgen, het was een bijzonder "ingevulde" dag om het zomaar te zeggen. Het beste is dat ik er geen uitleg aan geef, maar ik heb heel veel foto's gemaakt en ik wil ze er wel opzetten, maar ik moet zeker zijn dat jullie dit willen zien. Dat zal ik wel horen uit de reactie. Mijn kleindochter staat er natuurlijk wel dikwijls op, dat zul je erbij moeten nemen, maar ik kan je garanderen dat het de moeite waard is. Het is natuurlijk een aanrader voor alle bompa's, opa's en voakes om dit te doen.


















































































Boos gezichtje, maar nee Das eentje die niet goed Kan kakken, poepen voor de nedervrienden. O wee mamma en papa, je ziet het zo gebeuren vertrokken als een kleine meid thuiskomen als een grote dame. En nog iets, bompa de eerst volgende die zegt dat er geen goede ginrin zijn mag je tegen de schenen trappen van mij.