Alle remmen los
Een afspraak maken heeft zo zijn voordelen, want tussen alle bedrijven door hadden we een afspraak met Guy. Hij vertrok uiteindelijk met een wel heel bijzondere koi.
Guy komt uit Driebergen, op ongeveer dertig minuten rijden van mij vandaan. Via Facebook en de Interkoi site met het dagelijkse nieuws kwam hij in aanraking met Interkoi. Uit pure nieuwsgierigheid werd er een afspraak gemaakt. Ik begrijp heel goed dat zo’n afspraak soms als een drempel kan voelen, alsof er een verplichting ontstaat om iets aan te kopen. Dat wil ik meteen ontkrachten. Zoals jullie weten is het bij ons heel eenvoudig, alles mag en niets moet. We vertellen eerlijk hoe wij werken, hoe we verkopen en waar we voor staan. Of dat aansluit bij jullie gevoel merken we vanzelf.
De zoektocht ging deze keer richting Kohaku, daar lag de wens. Al snel kwam ook de vraag naar voren waar je nu eigenlijk op moet letten bij het aankopen van een koi en waarom de ene koi beter is dan de andere. Daar hebben we uitgebreid bij stilgestaan. Vervolgens zijn we overgegaan tot het bowlen van enkele koi. Momenteel zwemmen er maar liefst 33 Kohaku in het aanbod, verdeeld over verschillende prijsklassen.
We zijn rustig aan de slag gegaan. Ik heb een aantal koi in de bowl gezet en alles samen besproken. Daarna zijn we ook nog even naar buiten gelopen om de andere Kohaku te laten zien. Na het bekijken van al deze koi ontstond er toch duidelijk een voorkeur.
Die viel op een prachtige yondan maruten Kohaku. Als je kijkt naar de elegantie van het patroon dan is dit precies wat je wilt zien, een betere verdeling kun je je haast niet wensen. Met haar lengte van ongeveer 60 cm en een leeftijd van twee jaar mogen we hier nog mooie stappen van verwachten. Er was één klein aandachtspunt, maar dat is alleen van heel dichtbij zichtbaar. Zoals jullie van Interkoi gewend zijn heb ik dit netjes benoemd en de keuze volledig bij Guy gelaten.
Het ging om een Tamaura Kohaku en na een weloverwogen beslissing was het raak. Een fraaie Kohaku die haar rondjes zal gaan zwemmen in een mooie vijver van twintig kubieke meter. Extra leuk aan dit verhaal is dat de passie wordt gedeeld met zijn schoonmoeder, dat maakt het toch net dat tikkeltje specialer.
Guy heeft een drukke baan en koi zijn voor hem een echt rustmoment. Hij doet er alles aan om zijn vissen zo goed mogelijk te verzorgen. Zijn gevoel was een beetje, ik lees zoveel, zie door de bomen het bos niet meer en wat is nu echt goed voor mijn koi en hoe kan ik risico’s beperken. Dat is precies waar onze passie ligt, kennis delen en begeleiden. En ja, ook ik leer elke dag bij, want zoals we altijd zeggen, er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden.
Om jullie toch mee te laten genieten, hebben we ook laten zien uit welke andere Kohaku zijn interesse was gewekt. Daarnaast zwemmen er nog mooie Sanke, beide van Momotaro, female. Voor wie een goede koi in de vijver wil voor een vriendelijke prijs kan dat zomaar een mooie optie zijn.
















