
Een tussendoortje
André is momenteel voor zakelijke doeleinden in China, maar zoals we allemaal weten, verdient hard werken ook een moment van ontspanning. Dit weekend vulde hij zijn vrije tijd op een prachtige manier in met een bezoek aan de China Koi Show. Een indrukwekkend evenement en een perfecte combinatie van werk en passie voor koi, midden in het hart van China.
Dat Chinezen gevreesde concurrenten zijn in de koiwereld is geen onbekende factor. De toenemende Chinese invloed zorgt enerzijds voor kansen in de Japanse koi-industrie door een bredere afzetmarkt, maar anderzijds voor uitdagingen door hogere prijzen en een intensievere competitie voor kopers uit andere landen.
Bij veilingen, zoals die van Sakai Fish Farm en Momotaro, zijn Chinese kopers vaak opvallend aanwezig en bereid hoge bedragen te bieden, wat de prijzen opdrijft. Veel Chinese kopers hebben commerciële doelstellingen. Ze kopen koi op veiling of rechtstreeks bij kwekers om deze later door te verkopen in de groeiende Chinese markt.
Enkele Japanse kwekers hebben zelfs exclusieve samenwerkingen met Chinese handelaren op dit ogenblik. Het is een evolutie die zich al geruime tijd voltrekt en die we met pijn in het hart moeten aanschouwen.
André greep de gelegenheid aan om een bezoek te brengen aan een lokale koihandelaar, waar hij duidelijk diep onder de indruk was van wat hij aantrof. Toch blijft Japan nog altijd de bakermat van expertise in de koiwereld, een kracht die absoluut niet onderschat mag worden.
Hij kon het ook niet laten om wat voorbeelden te laten zien. Een sanke die zeker niet zou misstaan in onze vijvers is deze sanke. Geen enkel idee wat deze zou gekost hebben op de veiling van Sakai FF, daar hebben wij het raden naar.
Op de Chinese Koi Show werd deze koi Grand Champion. Indrukwekkend zoals je kan zien. Nog even een filmpje van de Supreme Champion en dan weten we wat voor vlees er daar in de kuip is.
Deze ervaring vormde een prachtige afsluiter van zijn zakelijke reis. Nu is het tijd om terug te keren naar zijn eigen koi, en die zijn zeker niet te onderschatten! In Ameide zwemt een indrukwekkende selectie hoogwaardige koi, die tegen het einde van het jaar absoluut de moeite waard zijn om te bewonderen.
Maak je dus klaar om een bezoek te brengen aan Ameide op de volgende dagen.
23 december 11.00-15.00 uur
24 december 11.00- 15.00 uur
27 december 11.00- 17.00 uur
28 december 11.00-17.00 uur
29 december 13.00-15.00 uur
30 december 11.00-17.00 uur
Wie heb je nu weer boos gemaakt Luc ?