Eerst nog de veilingen, daarna Japan
Voordat we opnieuw richting Japan vertrekken, staan eerst nog de veilingen op het programma. Het is alweer druk in Japan; met de aankomende veilingen is de volledige koiscene weer neergestreken in het land van de rijzende zon.
We gaan ons uiterste best doen, maar eerlijk gezegd zwemmen er bij ons nog prachtige koi van deze kwekers die qua aanschafwaarde nog perfect binnen bereik liggen. We maken ons dus op voor de volgende Japanreis.
De afgelopen weken waren hectisch. Na een bijzonder geslaagde zakenreis in China kan ik met een gerust hart zeggen dat we er weer helemaal klaar voor zijn. Terwijl ik dit schrijf, ben ik pas enkele uren thuis, en wat is het toch altijd fijn om terug te keren. Het is vakantie hier, dus ik kreeg een warm onthaal van mijn kinderen. Na een snelle begroeting kon ik het niet laten om meteen het koihuis in te duiken. En ik kan jullie vertellen: de koi zwemmen er fantastisch bij!
Er volgt een mooi overzichtsfilmpje van vijver 2 en 3, geniet er gerust even van mee. De laatste weken hebben we al veel koi voorbij zien komen, en de eerste inkopen zijn inmiddels gedaan, zoals je in de vorige verslagen kon lezen. Deze koi zullen in december arriveren. Ik kijk er nu al naar uit en kan haast niet wachten tot ze in Ameide hun rondjes zwemmen.
De eerste veilingen staan ondertussen voor de deur. Hoewel we er deze keer niet zelf bij zijn, geven we onze biedingen door zodat er ter plaatse voor ons geboden kan worden.
Natuurlijk had ik er graag persoonlijk bij willen zijn, maar het is wat het is. Gelukkig kunnen we dankzij de goede contacten toch actief meedoen en onze kansen benutten.
Ik weet dat velen nieuwsgierig zijn: wat zal er gekocht worden? welke parels komen er deze keer bij? De nieuwsgierigheid is groot, en ik begrijp het volkomen. Toch wil ik benadrukken dat er nu al zoveel moois in onze vijvers zwemt.
Laat me één koi even uitlichten:
Een 27 maanden koi van 51 cm sanke SA-V23-11242. Ze is de afgelopen twee maanden flink gegroeid, maar liefst 5 cm erbij, en haar body is prachtig toegenomen. Het sumi ligt mooi op zijn plaats en ik kan met zekerheid zeggen dat er nog veel muziek in deze koi zit. De rechtervin was ooit licht ingescheurd, maar herstelt inmiddels bijna volledig. Met wat rust en goede verzorging komt alles weer perfect in orde. Ze staat te koop voor €2450, en mag de hele winter bij ons blijven zwemmen. Ik schat dat ze tegen april richting 56 à 60 cm zal gaan, een realistisch en mooi vooruitzicht.
Deze week vindt ook de Sakai-veiling plaats. Wat kan ik daarover zeggen?
Eerlijk is eerlijk: het is tegenwoordig haast onmogelijk om daar nog koi voor de voorraad aan te schaffen. De prijzen zijn simpelweg te hoog geworden. Daarom ben ik extra blij met de aankopen die ik in China kon doen, én met de Sakai-koi die momenteel nog in Ameide zwemmen, het zijn stuk voor stuk juweeltjes. Om jullie nog eens kennis te laten maken met deze koi, toon ik graag twee Sanke.:
De eerste Sanke met code 2506002 is een ware verrassing. Ik vond het certificaat terug, ze werd aangekocht op de veiling van Sakai Fish Farm in december 2023. Ze blijft zich geweldig ontwikkelen: de body is voller geworden, en haar lengte is nu 56 cm, 2 cm meer dan voorheen. Het sumi zal zich nog mooi verder invullen, daar heb ik alle vertrouwen in. Ze gaat binnenkort naar buiten om aan haar huid te werken, en wie weet schittert ze straks op de koishows van 2026.
,De tweede Sanke met code SA-V24-0433 is 27 maanden oud en meet al 61 cm. Ze is eerder al eens getoond, maar ik wil het filmpje graag nog eens delen. Beoordeel haar vooral zelf ik hoef er weinig aan toe te voegen. Beide Sankes komen van de veiling van Sakai Fish Farm, en eerlijk gezegd: voor deze prijzen zullen we daar nooit meer koi kunnen inkopen.
Afwachten wat er nog komt, is zeker niet verkeerd… maar als ze al bij ons zwemmen, zou ik zeggen: sla je slag!



















