Japan dag 7

Japan dag 7

Vandaag stond in het teken van een oriëntatieronde, een eerste verkenning die meteen de moeite waard bleek. We begonnen bij de Odakai Cup en bijhorende veiling, een bijzonder evenement georganiseerd door oud-medewerkers van Dainichi, waaronder bekende namen als Nogami, Maruyama, Marudo, Omosako en nog enkele anderen.

lucky drawNa de koi uitvoerig te hebben bekeken, had ik drie nummers uitgekozen en voorzien van een sticker, want de verkoop ging via de lucky draw, u wel bekend. De concurrentie was groot, overal hingen stickers, dus mijn kansen leken klein. Toch zat het geluk aan mijn kant, want van die drie wist ik een prachtige sandan Kohaku van Dainichi te bemachtigen. Een sansai van 73 cm, één jaar mudpond, simpelweg te mooi om waar te zijn.

Aan dit evenement is ook een kleine competitie verbonden, een soort show voor koi van voormalige Dainichi-medewerkers, waar de sfeer vooral draait om samenkomen en herinneringen delen. Wie weet levert het volgend jaar zelfs een mooie prijs op. Ook nog even melden dat deze machtige kohaku volgend jaar ook mee zal doen aan het OBkai event, dus voor de koiliefhebbers die interesse hebben, laat je kans niet voorbijgaan.

Filmpje met het overzicht van dit evenement.

Daarna brachten we een bezoek aan Hirasawa, waar net een nieuwe lading koi was aangekomen, altijd boeiend om te zien. We hebben de vissen rustig bekeken en komen daar zeker nog eens terug.

De volgende stop was Otsuka, waar opnieuw veel moois te zien was en verschillende interessante koi in de bakken zwommen. Voor zover ik me herinner, huisvest Otsuka enkele werkelijk indrukwekkende Matsuba, maar het blijft een kweker waar het niet eenvoudig is om zaken te doen, dat weet ik ook nog maar al te goed.

Tot slot sloten we de dag af bij Maruhiro, waar zoals altijd genoeg te bewonderen viel. We hebben er een aantal koi in de bowl gehad, maar nog geen aankoop gedaan. Het internet is hier erg traag, wat het delen van beelden wat lastig maakt. In dit noordelijke deel van Japan zal ik me vooral richten op non-Gosanke, want de Gosanke, daar ligt mijn hart toch echt in het zuiden.

Er werden vandaag 3 nieuwsitem gepubliceerd, dus ik verwijs je nog even naar de vorige nieuwsitems:

Aantal Bezoekers: 302

Meer afbeeldingen

Japan dag 7: afbeelding 1
Japan dag 7: afbeelding 2
Japan dag 7: afbeelding 3
Japan dag 7: afbeelding 4
Japan dag 7: afbeelding 5
Japan dag 7: afbeelding 6
Japan dag 7: afbeelding 7
Japan dag 7: afbeelding 8

Laat Een Reactie Achter

1 reactie

Jack

De GC in het filmpje , zou die hier ook de titel pakken goed naar het patroon kijkend ?
En vooral wie zou deze Kohaku hier in de Benelux als tosai of nisai hebben aangekocht ?

De huidkwaliteit bij de getoonde Koi mede  het gin rin , wat een kwaliteit .
Duidelijk te zien dat de kwekers grote stappen blijven maken .


inlove funny surprised sad angry thumbsup yesimage/svg+xml noimage/svg+xml