Updates zijn altijd de moeite om op te volgen

Updates zijn altijd de moeite om op te volgen

De momenten waarop de azukari worden bovengehaald, zijn altijd vol spanning en verwachting. Meestal overtreffen ze onze verwachtingen en geven ze ons een overweldigend gevoel van trots. Natuurlijk zijn er soms ook verrassingen die wat minder positief uitpakken, want het blijft altijd een gok. Toch brengen deze gebeurtenissen over het algemeen veel vreugde en voldoening

Gisteren ontving ik al enkele updates, ditmaal van onze thuisbasis: de Momotaro koifarm. Sinds de betere koi onder toezicht in de serres verblijven, is er meer zekerheid dat alles goed zal verlopen tijdens hun azukari periode. Is dit een betere keuze dan de koi buiten in de mudponds te houden? Die vraag blijft open voor discussie.

De resultaten die ik gisteren binnenkreeg, zijn echter indrukwekkend en ik deel ze graag met jullie. Op de filmpjes staat duidelijk aangegeven hoe groot de koi waren bij aankoop en hoe groot ze nu zijn. Er lijkt geen vaste logica in hun groei te zitten, uiteindelijk blijkt het meeste toch in de genen te zitten.

We beginnen met een schitterend exemplaar, een kohaku van Momotaro met de code KO-V23-11106. De code toont dat deze koi op de veiling in november 2023 is aangekocht. Ik vind het altijd mooi om zowel het aankoopfilmpje als de huidige status te zien, zodat we een duidelijke vergelijking kunnen maken. Ik plaats beide filmpjes onder elkaar.

Kohaku KO-V23-11106 

Het resultaat spreekt voor zich. Bij aankoop was deze kohaku 55 cm en nu meet ze 65 cm, een groei die als normaal wordt beschouwd, en 65 cm voor een sansai is meer dan voldoende. Haar body zegt alles: een indrukwekkende ontwikkeling. Deze kohaku is eigendom van Interkoi Ameide.

De volgende koi is een bijzondere ginrin sanke, met als moeder de ongenaakbare Pineapple Queen. Ik had deze oyakoi graag gezien tijdens mijn recente reis naar Japan, maar helaas is ze ondertussen overleden. Oyakoi zijn ontzettend kostbaar, en deze prachtige ginrin sanke is dan ook een waardevolle nakomeling.

Deze ginrin sanke, eigendom van Michael van Interkoi Germany, werd in mei 2024 als tosai aangekocht op een al indrukwekkende grootte van 43 cm. Sindsdien heeft ze een enorme groei doorgemaakt en meet nu, op slechts 15 maanden oud, maar liefst 61 cm. Wat een groeispurt! Van zowel deze kohaku als de ginrin sanke geniet ik bijzonder.

Ginrin sanke GS V24 0587

De derde koi is een tancho sanke van Momotaro die volgend jaar naar Portugal zal verhuizen. We zijn nog bezig met het transport, maar het zou een luxe zijn als er een Europees transportnetwerk voor koi opgezet kon worden. In Duitsland is dit al mogelijk via een speciaal transportbedrijf. Het zou mooi zijn als een dergelijk systeem ook bij ons beschikbaar wordt.

Deze tancho sanke werd in mei als tosai aangekocht op 45 cm. Ze heeft haar groeipotentieel dit jaar iets minder benut en is nu 53 cm—iets wat wellicht een tegenvaller lijkt. Wie weet zet ze volgend jaar nog een groeispurt in. Het is wel heel duidelijk dat deze tancho sanke nog zeker onderhevig is aan interessante veranderingen die een heel ander beeld zullen werpen op deze koi.

Tancho sanke TA-V24-05255

Ondertussen blijft het stil aan het front van André, maar ik verwacht dat de spanning de komende dagen wel losbarst. We wachten vol ongeduld op zijn belevenissen.

 

Aantal Bezoekers: 584

Laat Een Reactie Achter

1 reactie

Matthijs

Updates blijven altijd iets om naar uit te kijken! Die ginrin heeft het echt fantastisch gedaan!


Openingsuren

Interkoi Arendonk
Enkel op afspraakGSM: +32 478 36 74 74

Interkoi Ameide:
Onregelmatige tijden.
Gelieve afspraak te maken.
 +31 622.388.892

inlove funny surprised sad angry thumbsup yesimage/svg+xml noimage/svg+xml