De vooravond van de vakantie

De vooravond van de vakantie

Het langverwachte moment is eindelijk daar. Vooral voor de kinderen, natuurlijk, hun ogen blinken, hun rugzakken zijn aan de haak gehangen, en hun gedachten zijn al mijlenver weg van schoolborden en huiswerk. De vakantie is begonnen.

Hoe het er precies aan toegaat in Nederland weet ik niet, maar bij ons in België mogen de kinderen zich opmaken voor maar liefst acht weken onbezorgde vrijheid. Acht weken waarin de dagen langer lijken, de tijd trager stroomt, en waarin er eindelijk weer ruimte is voor écht kind-zijn: buiten spelen, ontdekken, uitrusten, en gewoon genieten van alles wat de zomer brengt.

Ik veronderstel dat het in de koiwereld min of meer hetzelfde verloopt. Ook daar lijkt het even tijd om op de lauweren te rusten, de drukte van het voorjaar achter ons te laten en gewoonweg te genieten van de vijver en het zachte gekabbel van het water, met aan de zijlijn een drankje in een luie zetel. 

Toch staat de tijd in Japan nooit stil. Terwijl wij hier achteroverleunen met een verfrissend drankje in de hand, zijn de Japanse kwekers al volop bezig met hun nieuwe generatie. In de stille vallei van Niigata en onder de broeierige zon in het Zuiden van Japan wordt er geselecteerd, gebowld, gehoopt en gedroomd. God weet wat ze daar weer voor ons in petto hebben.

Zelf ga ik dit jaar in de zomer ook nog eens op vakantie met een aantal kleinkinderen. Portugal is dit keer aan de beurt. Ik vertrek op 8 juli en zal me gedurende een 11-tal dagen overgeven aan het geweld van de kleinkinderen, want deze selectie is in tegenstelling tot de voorgaande 5 stuks hyper actief. Veel rust zal ik niet kennen, dat weet ik nu al, maar dat zal ik er graag bijnemen. 

Het zou dus best kunnen dat er tijdelijk een kleine nieuwsstop is. Tenzij er natuurlijk koi-gerelateerd nieuws mijn kant op waait, want je weet hoe dat gaat in onze wereld: zelfs wanneer je denkt dat het stil is, borrelt er ergens altijd wel iets...

Tenslotte wil ik nog even meegeven dat het gezondheidsonderzoek naar KHV en CEV op de laatste leveringen werd uitgevoerd en volledig negatief bleek. Het officiële attest is toegevoegd voor wie graag zekerheid zwart op wit ziet. Een geruststellende bevestiging dat alles in orde is met de recent geleverde koi. Vandaag dus geen verdere informatie over koi, maar een tijdelijke rustpauze.

Aantal Bezoekers: 895

Meer afbeeldingen

De vooravond van de vakantie: afbeelding 1

Laat Een Reactie Achter

3 reacties

Eric

Fijne vakantie allemaal en kom weer veilig thuis .🌞🌞


Matthijs

Genieten met de grote G Luc! Kleinkinderen is de max hè 😃


Kondho

Was het maar waar bompa, zullen er ook heel wat zijn die liever weer naar het bankje zouden mogen, die weten dat het nergens zal worden en een gevecht op leven en overleven gedurende 60 dagen, nog zo iets van uit de tijd dat het patatjes te rapen was, moest ik een pree van 16000 eurotjes zonder kosten hebben en met nawerking, beginnen we er weer aan op 10 augustus 2025 en neen meneer en madam van de vakbodonderwijsministerpostjeslikkers ge moet niet nog geen 3 weken langer werken, je mag gedurende de lestijd in uren geven in het park bos natuur gaan wandelen, aja en niet van alst regent blijven we binnen, voor de rest joga mag, boeklezing, spreker mag, maar evengoed al wie les geeft kan ook maar haar job met passie doen als er toch maar ergens een lichtpuntje van voldoening is, en het  ene kleuterklasje is het andere niet en de jeugd, .. welja die worden ook snel ouder, maar we wijken af, goede reis dan zeker, genietertjevan


inlove funny surprised sad angry thumbsup yesimage/svg+xml noimage/svg+xml