Slecht geprogrammeerd

Slecht geprogrammeerd

Ik wist dat het druk zou worden. Er was bijzonder veel werk dat er moest gedaan worden voor 11.00 uur, en ik had alles mooi ingedeeld. Ik had echter geen rekening gehouden met een foutje dat ik gemaakt had bij de kleine showa.

Stom, stom, stom, ik had een foto dubbel gezet in het overzicht van mijn Izumiya showa, met andere woorden, toen ik bij de dubbele foto kwam kon ik de koi  niet vinden. Dat kon ook niet, want die had ik al. Het heeft ons een half uur gekost om uit te zoeken waar de fout zat, en gelukkig zagen we het op een bepaald moment;

Om het recht te zetten viel het wel mee, want ik had de koi automatisch gerangschikt van kleine codenummers naar groot, en daarmee was het snel opgelost, want ik moest enkel het ontbrekende nummer tussen de 2 nummers opzoeken en klaar was kees.

Een geweldig systeem, mijn codenummers, maar om alles in goede banen te leiden, moet ieder nummertje kloppen, en dat vraagt soms heel wat hersenspinsels als je de nummertjes begint toe te passen. Maar éénmaal in orde, kan niets meer foutlopen....

Het werk werd ook vertraagd doordat ik alle koi even afzonderlijk wou meten en een kort filmpje maken. Dat is mijn werk, dat is mijn plicht ten opzichte van de klanten. Deze zet ik hier  nu achter elkaar en ieder zal zijn koi wel herkennen die naar de groeivijver gaat, de droom van iedere koi, want rust, constante temperatuur en algen doen wonderen. Laat ons hopen dat ze dit jaar hetzelfde doen als vorig jaar.

Showa 2003010

Showa 2003013

Showa 2003014

Showa 2003017

Showa 2003018

Showa 2003019

Showa 2003049

Showa 2003054

Showa 2003059

Showa 2003065

Showa 2003067

Showa 2003094

Showa 2003095 (dit was de dader)

Showa 2003102

We gaan ze opvolgen. Het zullen niet de groeiers zijn zoals die van Momotaro, maar ik hoop dat ze tussen de 45-50 cm uit de serre komen en wat ik vooral verwacht is een mooie ontwikkeling van de showa. Spannend in ieder geval. Heb je een voorkeur voor een bepaalde showa, laat het me weten via de reacties, dat vrolijkt de boel wat op.

Er zitten allerlei fantasierijke showa bij, van klassiek naar modern, groter en kleiner, maar ik moet zeggen dat de keuze over het algemeen goed werd gedaan. Ik zou er dan ook veel van verwachten, maar ga dat niet doen, want dan kan het alleen maar tegenvallen. Laat het ons gewoon afwachten.

Naast de Izumiya showa zijn er ook nog enkele andere meegegaan. Ik ben helaas de white mango vergeten te filmen, maar die is al bekend genoeg, dus vergeef me mijn onoplettendheid !

Een filmpje van de tancho, een ginrin tancho en nog een showa 2003018, die pas later aan het opgroeiproject werd toegevoegd en nog in een andere vijver zat.

Tenslotte de sanke van de veiling, omringd door een kohaku van Momotaro, de ginrin tancho en de verloren showa 2003095.

Dat wat betreft de  koi die Ben naar de serre bracht. De klanten stonden al te wachten want ik was overtijd in mijn programmatie en dat gebeurd niet dikwijls. Maar ze vonden het niet zo erg, en bovendien vertrokken er ook nog enkele topkandidaten naar de serre. De omstaanders genoten in ieder geval van het machtige schouwspel van de koi uit de groene soep vijver.

Ik kan met woorden niet omschrijven hoe geweldig het is om het sleepnet naar boven te halen en al die blinkende lijven te kunnen bewonderen. Ik weet zeker dat alle omstaander er met volle teugen van genoten hebben. Dit zie je trouwens maar zelden. Ik heb er helaas door de drukte geen filmpje van gemaakt...sorry.

Johan kwam speciaal naar Arendonk, want hij kwam zijn tancho ophalen samen met een showa voor een klant. Ik veronderstel dat de klant in zijn nopjes moet geweest zijn met deze prachtshowa van Momotaro, die ik selecteerde tijdens mijn vorige reis. Zo mogen er nog meer komen, en deze doet zijn best om er uitdagend uit te zien. Als kers op de taart ging er ook een ginrin oshiba shigure mee naar huis.

Bovendien verkocht Johan nog een tancho sanke aan een Belg, terwijl ik koi verkoop in Nederland. Hoe de wereld toch omgekeerd in elkander zit soms, maar het is alleen maar toe te juichen dat de verstandhoudingen goed en gerespecteerd worden.

Zij we nu aan het einde van ons latijn ? Nee, ze hebben me gisteren serieuze arbeid laten verrichten, en eerlijk is eerlijk, mijn pijpje wast uit om 14.00 uur na continue koi gebowld en ingepakt te hebben. Ik zet de koi die weggingen op een rijtje.

Showa 2003006 van Eric.

Showa 2003005 van David, vergezeld van een ginrin oshiba shigure.

Showa 2003089 van Peterken, samen met een ginrin oshiba shigure

Zoals je ziet ging er van het kleine spul ook redelijk veel mee naar huis....gelukkig, want het is niet echt mijn ding. Ik betwijfel of ik dat nog zal doen in de toekomst, ondanks het feit dat er toch mooie oshiba en superfijne ginrin soragoi tussen zitten.

Ik denk dat dit het einde van mijn latijn is, maar zoals je ziet is er heel wat te doen geweest gisteren, en ik vind dat ik mijn rust nadien verdiend heb. Vandaag ben ik aanwezig van 11.00 tot 14.00 uur, maar als er niemand aanwezig is rond 13.00 uur, dan sluit ik automatisch de deuren. Ik heb voor morgen veel aanmeldingen om koi te komen ophalen, maar vandaag nog niet. Dus als je vandaag wil komen geef me dan zeker een seintje.

Mag ik verzoeken de mensen die nog een koi moeten ophalen, om deze te komen ophalen aub. Gelieve dag en uur af te spreken. Alle koi zijn prima in orde, gekeurd en ondertussen goed geacclimatiseerd. Er is geen reden meer om hem niet te komen ophalen. 

Volgende Izumiya showa mogen/kunnen/moeten opgehaald worden: 2003022 - 2003034 -2003036 - 2003037 - 2003040 - 2003046 - 2003057 - 2003063 - 2003076 - 2003086 - 2003097 - 2003098 - 2003099

Laat Een Reactie Achter

Meld je aan of maak een account aan om een reactie achter te laten.

4 reacties

Johan

Was weer ouderwets druk Luc maar iedereen kreeg ruim voldoende de tijd. Enorm veel keuze in de tosai en silverfox wat een gigantisch mooie koi is dat een absolute koi show winnaar.


Smetje

Zitten hele leuke en goeie tussen de kleine showa..  Iemand met een Q-bak thuis is dit volgens mij zeker proberen waard om zoiets te laten opgroeien 

interkoi

Jij hebt toch voldoende Q-bakken smetje...


Wim DW

de vraag stelt zich - wat heb je eerst nodig - een goede Q-bak  OF een goede showa ... de kip of het ei


Openingsuren

Zaterdag: Van 11.00 tot 16.00 uur
Zondag: 10.00 tot 12.00 uur

Overige dagen
: op afspraak.
GSM: +32 (0)478 36 74 74

Koi v/d week

2002018

sanke 2002018
Verkocht
Koi Evolutie

SA-V18-10240

Koi in Japan VERKOCHT SA-V18-10240